Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Co lepsze – kremy, czy naturalne sposoby?

Cienie pod oczami, a także specyficzny „obrzęk” w tym miejscu to problem wielu ludzi. Zdawać by się mogło, że tyczy się to tylko osób w starszym wieku, u których skóra nie jest już w stanie bronić się przed czynnikami powodującymi tę dolegliwość, ale to nie do końca prawda. Wiele młodych osób – chociażby ze względu na dość intensywny tryb życia – wciąż chodzi z podkrążonymi oczami.

Kiedy zdecydujesz się pozbyć się tego problemu, możesz stanąć przed wyborem: czy zdecydować się na kremy, których mnóstwo na rynku, czy też zawierzyć domowym sposobom. Tutaj warto zaznaczyć, że nie o samo usunięcie cieni i podkrążenia chodzi, ale też i zapobieganie. Dlatego też przy wyborze metody trzeba wziąć to pod uwagę.

Naturalne sposoby

Zacznijmy od tej, bez wątpienia dużo tańszej drogi. Domowe metody walki z podkrążonymi oczami są też dość łatwe w przygotowaniu. To bez wątpienia będzie zaletą dla tych osób, którym wydaje się, że takie sposoby wymagają nie wiadomo jakich nakładów pracy. No bo, czy problemem będzie dla Ciebie pokrojenie ogórka w plasterki? Nałożenie na oczy torebek z herbatą też specjalnie męczące nie jest. A to właśnie najczęściej stosowane, domowe sposoby. Jeśli chcesz przy okazji przeciwdziałać starzeniu się skóry pod oczami, to zainwestuj w witaminę E. Przeciwdziała ona występowaniu wolnych rodników – można je uznać za głównego winowajcę wysuszania cery. Znajdziecie ją między innymi w oleju sojowym i słonecznikowym – w nich jest jej najwięcej. Oprócz tego jedz migdały i kiełki pszenne.

Mówiąc o ratowaniu przemęczonej skóry pod oczami domowymi sposobami, nie myślę jedynie o tym, co można znaleźć w lodówce. To również używanie roślin, takich jak rumianek. Do pielęgnacji okolic naszego narządu wzroku przyda Ci się też lipa i bławatek.

Kremy, żele

Możesz zdecydować się również na preparaty, które przygotował ktoś inny. Istotny i często podkreślany jest profesjonalizm, którym wykazują się ci tworzący kremy czy żele do pielęgnacji skóry pod oczami. I można powiedzieć, że to bardzo istotna sprawa. Kryje jednak w sobie pułapkę. Przekonaniu o profesjonalizmie producentów takich preparatów to jedno, ale nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego kremu, przyjrzyj mu się nieco bliżej. Jaki ma skład i czy na pewno będzie skuteczny?

Jeśli rozpatrujemy kwestię, co lepsze: „kremy czy naturalne sposoby”, to warto przy okazji opisywania wad i zalet preparatów do pielęgnacji skóry pod oczami, wspomnieć pewną ciekawostkę. Od paru lat, można mówić już o modzie wśród producentów kremów- modzie na naturę. Często wykorzystują w swoich produktach te same składniki, które znajdziesz w swoim domu.

Przy wyborze preparatu zwrócić należy uwagę też na - nazwijmy to roboczo - zasięg działania. Likwidacja widocznych skutków niewyspania czy też zbyt długich nocnych eskapad to jedno, ale warto zainteresować się czy preparat którego zakup rozważamy działa przeciwko starzeniu się skóry pod oczami. To też bardzo ważna sprawa. Żelem akurat, a nie kremem o takim szerokim spektrum zachowania jest Viterol.A, który do Polski przywędrował prosto ze Stanów Zjednoczonych.

Kremy, czy naturalne sposoby?

Na tak postawione pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jednym wystarczą domowe metody oparte o składniki naturalne, inni potrzebują kremów ze sztucznie tworzonymi związkami. Ich zaletą jest to, że zostały przygotowane specjalnie do likwidacji naszego problemu. I prawda jest taka, że uznać należy racje obu stron. Drogą niejako pośrodku jest wybór gotowego preparatu ze składnikami naturalnymi.

Tak naprawdę jednak, najważniejsza jest skuteczność i brak ewentualnych skutków ubocznych (podrażnień skóry, reakcji alergicznych). To, czy metoda będzie „naturalna”, czy „syntetyczna” często schodzi na dalszy plan. Pamiętaj jednak o tym, że to Ty wybierasz i do Ciebie należy decyzja.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami