Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Nie wyglądają estetycznie. Bez wątpienia potrafią nam dodać ładnych paru lat, a w pewnym momencie życia naprawdę zaczyna to przeszkadzać. Worki pod oczami, mogą też być wyraźnym znakiem dla naszego szefa, że prowadzimy dość bujne życie towarzyskie, a to przecież może przekładać się na naszą wydajność w pracy. Niezależnie tak naprawdę od przyczyn obrzęku pod oczami, warto po prostu się ich pozbyć. Na pewno poczujemy się wtedy lepiej.

Padło stwierdzenie „niezależnie od przyczyn”, ale prawda jest nieco bardziej skomplikowana. Nie wszystkie sposoby sprawdzą w każdym przypadku. Jeśli na przykład worki pod oczami są spowodowane poprzez problemy z nerkami (a taka sytuacja może mieć miejsce), to rozwiązanie będzie dużo bardziej trudne, niż gdy są one efektem niewyspania czy zmęczenia. Tak naprawdę kluczem do pozbycia się worków pod oczami jest odpowiednie ocenienie sytuacji i określenie przyczyn.

Zapobiegaj, żeby się pozbyć

To w zasadzie najprostsza metoda na pozbycie się obrzęków pod oczami – w ogóle do nich nie dopuść. Tutaj rozwiązanie jest niezmiernie banalne, tylko, że niestety nie każdy może sobie pozwolić na pełne 8 godzin snu. To jest właśnie najlepszy czynnik zapobiegawczy. W miarę możliwości spróbuj spać regularnie. I jedz zdrowo – to zawsze pomaga. Nawet jeśli nie ma bezpośrednio wpływu na dany aspekt urody, to i tak pozwala poczuć się dużo lepiej. Akurat jednak w przypadku obrzęku na skórze pod oczami dieta ma znaczenie. Jeśli jest ona tak skonstruowana, że w organizmie zatrzymuje się woda, to źle. Spróbuj to zmienić.

Domowym sposobem…

Kiedy jednak worki pod oczami się już pojawiają to stajemy przed wyborem skutecznej i szybkiej przede wszystkim metody na nie. Jak już wspominałem, wiele zależy od przyczyn, ale także od tego jak źle taki obrzęk wygląda. W wielu sytuacjach wystarczą zwykłe, domowe sposoby. Ot chociażby przyłożenie do oczu lodu. Okłady z herbaty czy z zielonego ogórka, również mogą przynieść zadowalające efekty, szczególnie gdy powód podkrążonych oczu leży w zbyt intensywnym trybie życia.

W pielęgnacji skóry pod oczami możesz również zastosować wiele ziół. Wciąż mówimy o amatorskich sposobach, aczkolwiek wiele z preparatów, które są przygotowywane przez profesjonalistów ma ekstrakty z roślin w swoim składzie. Na worki pod oczami mogą pomóc na przykład okłady z rumianku. Podobnie bratek czy na przykład miłorząb japoński. Tu warto rozszerzyć nieco asortyment i używać również tych ziół, które potrafią zatrzymać czas. Mówiąc prościej, doprowadzić do tego, aby skóra tak szybko się nie starzała.

… czy profesjonalnie?

Czasem domowe sposoby mogą nie wystarczyć. Wtedy być może lepiej będzie zdecydować się na żel, krem, czy też bardziej ogólnie „preparat”, który usunie worki pod oczami. Jest wiele takich produktów, które maja konkretnie właśnie takie działanie. Wiele z nich tak naprawdę wykorzystuje „domowe sposoby”, tylko podane w profesjonalnej formie. Niektóre preparaty (przykładem może być Viterol.A) mają nieco bardziej kompleksowe działanie, tak aby zarówno leczyć i zapobiegać.

Czasem jednak może się okazać, że okład z herbaty, czy nawet żel kupiony w aptece, może nie wystarczyć i wtedy na scenę „wchodzi” technologia. Laser to jeden z popularniejszych sposobów na worki pod oczami, mający jednocześnie odmłodzić skórę. To jednak metoda dla tych, którzy dysponują odpowiednią ilością gotówki. Co prawda, ze względu na popularność jest on coraz tańszy, ale wciąż jednak wymaga sporych nakładów finansowych. Z drugiej strony nie jest to najdroższa metoda jaką możesz pozbyć się worków pod oczami. Możliwa jest ingerencja chirurga plastycznego. Oczywiście nie ma sensu stosować jej, kiedy po prostu nie dosypiasz i to jest powodem obrzęku skóry pod oczami. Jeśli mielibyśmy szukać źródła takiego kroku, należałoby spojrzeć na genetykę. U niektórych osób to właśnie geny powodują, że ich oczy wciąż wyglądają jakby były podkrążone. Wtedy faktycznie można by się zdecydować na operację, która de facto ingeruje w strukturę skóry pod oczami.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami