Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Likwidacja worków pod oczami

Cienie, worki – specyficzny obrzęk pod oczami ma różne nazwy, ale taki sam efekt, niezależnie od tego jak go określamy. Nie dość, że powoduje, iż wydajemy się być starsi, to jeszcze tracimy na atrakcyjności. Oczy są niezmiernie ważnym elementem przy ocenie drugiej osoby, chociaż mogłoby się wydawać inaczej.

Dlatego też warto zadbać zarówno o same oczy, jak i ich oprawę, że tak się wyrażę. Chodzi o oczywiście o niezmiernie wrażliwą skórę pod nimi. Odpowiednia pielęgnacja to jedno, ale bardzo istotna, jeśli już pojawią się worki pod oczami, jest też ich likwidacja. Zanim jednak do tego dojdzie, musisz poznać przyczynę obrzęku skóry. To w znaczny sposób ułatwia sprawę.

Naturalnie i prosto

Walka z workami pod oczami zależna będzie od powodu, który do nich doprowadził. Najprościej oczywiście jest w sytuacji, kiedy są one wynikiem nieprzespanej nocy lub zbyt intensywnego trybu życia. Tutaj w większości wypadków pomogą sprawdzone, domowe sposoby na opuchnięte oczy. Jedni wolą stosować okłady z lodu, inni z zielonej herbaty. Zresztą ta ostatnia metoda pozwala również zregenerować oczy, co też nie pozostaje bez znaczenia. Co ciekawe, czasem wystarczy je przemyć zimną wodą (kiedy się obudzisz) i to pozwala zlikwidować worki pod oczami. Popularnym sposobem na nie jest też zielony ogórek. Są też tacy, którzy preferują masaż skóry, zaraz pod oczami. Takich naturalnych domowych sposobów na worki pod oczami jest mnóstwo i masz naprawdę ogromny wybór. Problem polega na tym, że nie zawsze będą one skuteczne.

Kosmetyki na obrzęk oczu

Jeśli z jakiegoś powodu nie ufasz domowym sposobom, albo w Twoim przypadku one nie działają, to zawsze możesz zdecydować się na wybór preparatów przeznaczonych do likwidacji worków pod oczami. Jednak tak naprawdę problem może być dużo bardziej rozległy. Im jesteśmy starsi – tak jak i nasza skóra – tym częściej zdarzał się będzie obrzęk oczu. Dlatego też należy działać i w tej kwestii. Pamiętaj też, że im starsza skóra, tym bardziej wszelkie defekty się na niej odznaczają.

Wielu producentów odkryło tę prostą prawdę i często łączą w swoich produktach działanie przeciw obrzękowi oczu oraz profilaktykę w kwestii starzenia się skóry, szczególnie w tym miejscu. Inne bywa za to podejście do wyboru składników. Jedni inwestują w syntetyczne związki chemiczne, powstające w zaciszu laboratorium. Możliwość stworzenia ich od podstaw, ma dać pełnię na kontroli nad ich działaniem. Po drugiej stronie stoją preparaty opierane wyłącznie na istniejących, naturalnych składnikach. Sporo z nich ma sprawdzone działanie i dzięki temu są często wykorzystywane. Przykładem może być kofeina, babka lancetowata, świetlik czy chociażby miłorząb japoński.

Rynek preparatów wciąż wydaje się być nienasycony i to z tego powodu wciąż pojawiają się nowe produkty. Część z nich bardzo szybko zostaje wycofana, gdyż nie zyskuje uznania wśród klientów, inne wręcz przeciwnie. W Stanach Zjednoczonych – wciąż największym rynku kosmetycznym – na przykład, obecnie rekordy popularności bije preparat o nazwie Viterol.A, który zresztą całkiem niedawno pojawił się również w Polsce.

Blepharoplastyka

Tak jak w każdym przypadku związanym z naszym wyglądem, tak i w walce z obrzękiem oczu technologia nie śpi. Co pewien czas słyszy się o kolejnych pomysłach na ten problem. Tak zwany laser frakcyjny to wciąż modna metoda, szczególnie wśród osób posiadających zasobny portfel. Blepharoplastyka często bywa z nim łączoną. To stosunkowo młoda metoda, która została opracowana przez amerykańskich naukowców. W największym skrócie polega ona na ingerencji w dolną powiekę i usuwaniu z niej elementów tłuszczowych. To ma pozwolić zmniejszyć ewentualne worki pod oczami – jeśli mamy do nich skłonność spowodowaną genetyką – jak i odmłodzić skórę.

Wybór metody – jak zawsze – należy do Ciebie. Wszystko zależy od Twojej decyzji i poniekąd też od tego, ile jesteś w stanie wydać. Pamiętaj, że niektóre ze sposobów mogą naprawdę sporo kosztować.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami