Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Naturalne sposoby na podkrążone oczy

Skóra bezpośrednio pod naszym narządem wzroku jest niezmiernie delikatna. Tak naprawdę wystarczy krótkotrwały stres czy nieprzespana noc, aby się to na niej odbiło. Kiedy skóra pod oczami się starzeje – i nic z tym nie robimy – to jej zasinienie staje się jeszcze bardziej widoczne. Dużo częściej też występuje. Na szczęście z podkrążonymi oczami można walczyć. Pytanie brzmi, jaki sposób wybrać.

Owszem, możesz zdecydować się na maskowanie worków pod oczami. Przy obecnym – tak bardzo rozwiniętym – rynku kosmetyków nie będziesz mieć żadnych problemów z zakupem preparatów maskujących. Pytanie brzmi: czy lepiej próbować schować efekty, na przykład nieprzespanej nocy, czy nie lepiej po prostu je zwalczać lub do nich po prostu nie dopuszczać. Istotną rolę może też odgrywać koszt, jaki będziemy musieli ponieść w jednym i w drugim przypadku. Naturalne metody mają bez wątpienia tę zaletę, że kosztują mało.

Profilaktycznie się...wyśpij

To właśnie od regulacji naszego trybu życia powinniśmy zacząć. Jedną z częściej występujących przyczyn podkrążonych oczu, jest brak odpowiedniej dawki snu oraz zabiegany, dość intensywny tryb życia. Godziny spędzone przed monitorem również dają znać o sobie. Dlatego walkę z podkrążonymi oczami najlepiej zacząć od regularnego snu. 6 do 8 godzin – to byłaby sytuacja idealna. Zwróć również uwagę na dietę. Spora ilość soli, może powodować obrzęk skóry pod oczami. Jako, że jest ona delikatna w większym stopniu narażona jest też na proces starzenia się. Temu też dobrze byłoby zapobiegać, ale o tym nieco później. Na razie ustalmy – sprawdź jak wygląda Twoja codzienna dieta i czy jest ona zdrowa. Jeśli nie – czas to zmienić.

Plasterek ogórka, rumianek

Wyobraź sobie, że wracasz po ciężkim, stresującym dniu. Wiele godzin przed monitorem, bo przecież tego wymaga Twoja praca. Oczom – także po to aby uniknąć zasinienia skóry pod nimi – trzeba dać odpocząć. Jednym z częściej stosowanych naturalnych sposobów jest 10 minutowa kuracja zielonym ogórkiem. Wystarczy na chwilę przysiąść, a na oczach ułożyć plasterki tego warzywa. Niektórzy zamiast ogórka stosują torebki herbaty, zaparzonej, ale rzecz jasna nie gorącej. Tanina, która się w tym popularnym napoju znajduje powoduje zmniejszenie opuchlizny wokół oczu. Świetnie wpływa ona też na ogólną kondycję skóry w tym miejscu.

Jeśli chcesz, możesz również zastosować okłady z rumianku, bo ma on identyczne działanie. Pamiętaj jednak o tym, że jest to roślina, która może mieć działanie alergiczne na Twoją skórę. Nie jest to oczywiście regułą, ale warto o tym pamiętać. Jeśli oczy po zastosowaniu rumianku zaczynają łzawić, albo pojawia się pod nimi czerwona wysypka, to znak, że to nie jest metoda dla Ciebie. Skórę pod oczami można również potraktować sokiem z ziemniaka. Wystarczy przygotować specjalny okład, chociażby z wacika i przyłożyć do oczu.

Nie daj się zestarzeć skórze

To też bardzo istotna sprawa, jeśli nie chcesz chodzić z podkrążonymi oczami. Im jest skóra starsza, tym gorzej reaguje na wszelkie czynniki „obrzękotwórcze”. W zasadzie jeśli chodzi o wybór metody, to pozostaje Ci pełna dowolność. Albo będziesz odmładzać skórę domowymi sposobami albo zdecydujesz się na preparaty, których też nie brakuje. Ważne, by oparty był o naturalny skład, a także był skuteczny. Często poświadczeniem działania danego preparatu jest jego popularność. W Stanach Zjednoczonych na przykład, obecnie na topie jest produkt o nazwie Viterol.A. Wybór jednak konkretnego preparatu może być procesem dość skomplikowanym i pamiętaj, że jednak najważniejsza jest Twoja skóra. To ona jest głównym sędzią w tym swoistego rodzaju wyścigu. Jeśli bardziej „spodobają się jej” domowe sposoby, to sprawa wyboru będzie oczywista. Z drugiej strony skóra pod oczami, lepiej może zareagować na kremy, żele i tym podobne preparaty, przygotowane przez profesjonalistów. Ważny jest tak naprawdę efekt końcowy i brak sińców pod oczami, które niestety bardzo skutecznie psują wygląd twarzy.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami