Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

Ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Przyczyny worków pod oczami

Co do tego czy oczy są zwierciadłem duszy zdania są podzielone. Na pewno natomiast wiele osób właśnie na nie zwraca uwagę, szczególnie gdy ją przykuwają. Niestety mogą również przyciągać nie swoim pięknem, ale niekoniecznie „świeżą” otoczką, czyli tak zwanymi worami pod oczami.

Fachowo określa się je jako „obrzęk” i wbrew temu, co by się mogło wydawać, nie są one tylko wynikiem nieprzespanej nocy. Zanim jednak powiem o przyczynach ich występowania, musisz wiedzieć jedną rzecz. Skóra bezpośrednio pod oczami jest niezmiernie delikatna i podatna zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Akurat to miejsce pozbawione jest tkanki tłuszczowej, co też jest przyczyną pewnej „newralgiczności” skóry pod oczami. Im intensywniej żyjemy, tym szybciej się ona starzeje, ale i obrzęk pod oczami staje się codziennością.

Długa noc, woda

Jak wspomniałem, najbardziej kojarzoną przyczyną powstawania worków pod oczami jest nieprzespana noc. Warto ten powód nieco rozszerzyć. Skóra w tym miejscu jest wrażliwa, a to powoduje, że źle reaguje ona na zmęczenie. Jeśli przykładowo zbyt intensywnie pracujemy, spędzamy przed ekranem komputera wiele godzin, to możemy być pewnie, że obrzęk pod oczami się pojawi. Oczywiście zakładając, że nie będziemy mu przeciwdziałać. W zasadzie to jak będziemy sobie starali poradzić z tym problemem, zależy od przyczyny. W tej opisanej, najlepiej sprawdzi się jakiś preparat przeciw starzeniu skóry, czy też obrzękom (najnowszym hitem w USA jest produkt o dość długiej nazwie Viterol.A - Eyes and Corners of Mouth).

Woda – to też częsta przyczyna powstawania worków pod oczami. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o jej zatrzymywanie w organizmie. A to powoduje puchnięcie skóry, również tej poniżej naszego narządu wzroku. Istotne jest też to, skąd bierze się ten nadmiar wody. W końcu jeśli go zlikwidujemy, to jest szansa, że nie będziemy chodzić z napuchniętymi oczami. Tutaj głównym winowajcą jest nieodpowiednia dieta. Abstrahując od tego, że bardzo często brakuje naszemu menu witamin i pierwiastków – tak potrzebnych organizmowi, to nas tutaj najbardziej interesuje sól. Duża ilość tej przyprawy = zatrzymywanie wody i puchnięcie skóry. Rozwiązanie wydaje się chyba proste.

Choroby, genetyka

Niestety tak łatwo nie będzie w przypadku kolejnych, możliwych przyczyn występowania u nas obrzęku oczu. Z jednej strony, może to być efekt uwarunkowań genetycznych. U niektórych osób pojawia się dość specyficzne uformowanie okolic oczu, które już samo w sobie powoduje iż wygląda to jakby wciąż były w tym miejscu „worki”. Poważniejszą jednak sprawą jest sytuacja, kiedy ich występowanie jest wynikiem choroby. Jest co najmniej kilka schorzeń, które worki pod oczami mogą wywołać. Po pierwsze, problemy z tarczycą. Po drugie, dolegliwości związane z układem krążenia. Chodzi głównie o zaburzenia jego pracy. Nerki – jeśli nie pracują normalnie, to również obrzęk oczu może wystąpić. W tym ostatnim przypadku, powiązane jest to z nadmierną ilością wody w organizmie. Oczywiście obrzęk oczu nie jest jedynym i najbardziej istotnym skutkiem tych chorób. Problemy z tarczycą na ten przykład, potrafią zasiać poważne spustoszenie w naszym organizmie. Wtedy worki pod oczami schodzą na dalszy plan, co nie powinno dziwić, zważywszy na to, że przede wszystkim musimy leczyć swoją chorobę.

Jeśli uda Ci się ustalić, czym spowodowane są worki pod oczami, wtedy będziesz mogła spróbować się ich pozbyć. Bez wątpienia niezmiernie ważna jest też profilaktyka. Chociażby dbanie o skórę pod oczami, zapobieganie jej starzeniu się. To powinno wyraźnie jej pomóc. Można oczywiście maskować obrzęk oczami, bo obecnie istnieje sporo kosmetyków, które w tym pomogą. Z drugiej jednak strony po co to robić, skoro możesz po prostu się ich pozbyć, albo w ogóle do nich nie dopuścić. Twoje oczy będą Ci bez wątpienia niezmiernie wdzięczne i wciąż będą przykuwać spojrzenia innych ludzi.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na worki pod oczami